Usługi

Wata cukrowa

      Wszystkie festyny nie mogą się obyć bez pysznego cukierniczego wyrobu jakim jest wata cukrowa . Smakołyk przyciąga najmłodszych, jak i starszych uczestników. Po watę zawsze ustawiają się kolejki, nasza obsługa zapewni nie przerwany dostęp do tego przysmaku.

  

 

         W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór kolorów. Maszynę do wyrobu waty cukrowej można wynająć na terenie całej Polski, nie mam problemu z dojazdem do wybranego przez Państwa miejsca.

 

Czym dokładnie jest wata cukrowa?

Jest puszystym wyrobem cukierniczym, który przypomina watę dla tego została mu nadana taka nazwa. Cały wyrób jest nawinięty na drewniany patyk.

Wata cukrowa powstaje dzięki topnieniu cukru, a następnie nagłemu ostudzeniu.

      Wata jest wytwarzana w stu procentach z cukru, pomimo tego jest i tak bardziej zdrowa niż cola, herbata mrożona które zawierają 20-25% więcej cukru. Przeciętnie wata zawiera około 80 kal.

wata cukrowa

 
Dane techniczne maszyny do wynajęcia:

Wymiary: 1,2×1,2, powierzchnia 2,5m2

Produkowana ilość: około 200 szt. w ciągu godziny

Najlepszy smakołyk, podstawa każdego udanego festynu.

Smaczny cukierniczy wyrób, który jest bardzo charakterystycznym elementem każdego większego eventu, skupiającego całe rodziny.

Dostępny szeroki wybór kolorów i smaków.

Jeśli zainteresowała cię nasza oferta zapraszamy do kontaktu.

 

maszyna do waty cukrowe

Mechanizm powstawania waty cukrowej jest bardzo prosty.

Wsypany do głowicy cukier poddawany jest bardzo wysokiej temperaturze, która doprowadza do jego karmelizacji/rozpuszczenia. Natomiast nieustanny, szybki ruch obrotowy głowicy powoduje, iż skarmelizowany cukier jest z niej wyrzucany i w kontakcie z zimnych powietrzem zastyga tworząc cieniutkie, długie nitki przypominające watę lub pajęczą nić.